Database List: S

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Num All Free

	Sage E-Books and Handbooks Sage E-Books and Handbooks database include e-books from various subjects such as business&management, politics&international relations, education, sociology etc. ---------- Sage E-Books and Handbooks veritabanı, işletme ve yönetim, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, eğitim, sosyoloji vb. konularda e-kitaplar içerir.
	SAGE Journals Online SAGE Journals Online database includes more than 1,000 journals in the fields of business, humanities, social sciences, science, technology and medicine. ---------- SAGE Journals Online veritabanı işletme, beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, teknoloji ve tıp gibi birçok alanda 1.000’den fazla dergi içermektedir.
	SAGE Research Methods SAGE Research Methods database provides access to more than 750 books, journal articles, reference resources, and instructional videos in the field of research methods. ---------- SAGE Research Methods veritabanı, araştırma yöntem ve teknikleri alanında hazırlanmış 750’den fazla kitap, makale, referans kaynağı ve eğitim videolarına erişim sağlamaktadır.
	SALT Research Salt Research provides access to archival materials related to modern Turkey and its history via its Art, Architecture and Design and City, Society and Economy collections. ---------- Salt Araştırma, Sanat, Mimarlık ve Tasarım ve Kent, Toplum ve Ekonomi koleksiyonları ile Türkiye ve tarihi ile ilgili arşiv materyallerine erişim sağlar.
	Science Journals (AAAS) Science Journals that published by American Association for the Advancement of Science (AAAS) since 1883 cover many different subjects such as fundamental sciences, social and human sciences, engineering, robotics, human-robot interaction, artificial intelligence, autonomous vehicles, kinematics, space, cell signaling; medicine, molecular biology, immunological research, antigen, cancer immunology, cell development and differentiation. Science Journals: Science (Classic), Science Advances, Science Signaling, Science Translational Medicine, Science Immunology, Science Robotics ---------- American Association for the Advancement of Science (AAAS) tarafından 1883’ten beri yayınlanan Science Dergileri, temel bilimler, sosyal ve beşeri bilimler, mühendislik, robotik, insan-robot etkileşimi, yapay zeka, otonom araçlar, kinematik, uzay; hücre sinyalizasyonu; tıp, moleküler biyoloji, immünolojik araştırma, antijen, kanser immünolojisi, hücre gelişimi ve farklılaşması gibi birçok konuyu kapsamaktadır. Science Dergileri: Science (Classic), Science Advances, Science Signaling, Science Translational Medicine, Science Immunology, Science Robotics
	ScienceDirect Science Direct provides searches across, and access to, full text journals in the sciences. Currently Bilkent has access to over 1800 of these journals. Included in Science Direct are the titles formerly published by Academic Press/Ideal. In addition, Science Direct is providing a new web search service called Scirus, which searches for valid scientific sites on the web. ---------- Science Direct veritabanı fen bilimleri alanındaki dergilerin tam metinlerine erişim sağlar ve 1800’den fazla dergiyi kapsar. Ayrıca bu veritabanı, web üzerinde güvenilir bilimsel siteleri tarayan Scirus isimli yeni bir web tarama hizmetini de kullanıcılarına sunar. Daha önce Academic Press/Ideal tarafından yayınlanan dergilere Science Direct veritabanı altından erişilir.
	ScienceOpen Science Open is a freely available search and discovery platform that provides more than 60 million articles, mostly in medicine and health sciences. ---------- Science Open is genellikle tıp ve sağlık bilimlerinde 60 milyondan fazla makale sunan ücretsiz olarak sunulan bir arama ve keşif platformudur.
	Scilit Scilit, developed and maintained by the open-access publisher MDPI, is a multidisciplinary, free scholarly database that indexes scientific material by extracting the latest data from CrossRef and PubMed daily. --------- Açık erişim yayıncısı MDPI tarafından geliştirilen ve sürdürülen Scilit, günlük olarak CrossRef ve PubMed’den en son verileri çekerek bilimsel materyalleri indeksleyen çok disiplinli, ücretsiz bir bilimsel veritabanıdır.
	SciVal SciVal offers quick, easy access to the research performance of over 12,000 research institutions and 230 countries and regions–so you can visualize research performance, benchmark relative to peers, develop collaborative partnerships, and analyze research trends. If you already have an account on any of the Elsevier platforms (Scopus, Mendeley, Elsevier journals, etc.), you can access SciVal with the same login credentials. If you do not remember your login information, you can set a new password via the "Forgot Password" option. If you do not have an account, you need to create an account with your Bilkent e-mail address to access SciVal. When logging into SciVal for the first time, it is sufficient to be within the campus network. You can then use SciVal by logging into your account from anywhere in the world. The following link provides resources containing detailed information about the platform: https://www.elsevier.com/solutions/scival ---------- SciVal kullanıcılarına 12,000’in üzerinde araştırma enstitüsü, 230 ülke ve bölgeye ait araştırma peformanslarına hızlı ve kolay erişim sunar. Bu sayede araştırma performanslarını görselleştirebilir, katılımlı çalışma geliştirebilir ve araştırma alanındaki güncel akımları analiz edebilirsiniz. Herhangi bir Elsevier platformunda (Scopus, Mendeley, Elsevier dergileri, vb.) mevcut bir hesabınız varsa, SciVal'a aynı hesap bilgileriyle erişebilirsiniz. Hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız "Şifremi Unuttum" seçeneği ile yeni şifre belirleyebilirsiniz. Hesabınız yoksa, SciVal'e erişmek için Bilkent e-posta adresinizle bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. SciVal'e ilk kez giriş yaparken kampüs ağı içinde olmanız yeterlidir. Sonrasında dünyanın herhangi bir yerinden hesabınıza giriş yaparak SciVal'ı kullanabilirsiniz. Platforma ilişkin detaylı bilgi içeren kaynaklara aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz: https://www.elsevier.com/solutions/scival
	Scopus Scopus covers 18,000 publications from 5,000 different publishers in the fields of science, technology, medicine and the social sciences. It provides abstract searching from 1960, and cited reference searching from 1996 to the present. In addition to academic journals, it includes conference proceedings, trade publications, patents, book series and scientific web-pages. Content is updated daily. ---------- Bilim, teknik, tıp ve sosyal bilimler alanında, 5000 farklı yayınevine ait 18.000 yayında yer alan çalışmaların 1960 yılından günümüze özet, 1996 yılından günümüze de atıf bilgilerini içeren bibliyografik bir veritabanıdır. Bilimsel dergilerin yanı sıra, konferans tutanakları, ticari yayınlar, patentler, kitap serileri ve bilimsel içerikli web sayfalarını da içeren veritabanı her gün güncellenmektedir.
	Shakespeare Survey Online Shakespeare Survey Online is a yearbook of Shakespeare's works and productions published in English since 1948. ---------- Shakespeare Survey Online, 1948 yılından itibaren İngilizce olarak yayımlanan Shakespeare çalışmaları ve üretimlerini içeren bir yıllıktır.
	SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics) E-Books SIAM E-Books is a leading source of knowledge for the world’s applied mathematics and computational science communities. SIAM’s titles include books in the disciplines of economics and finance, math, physics, engineering, data mining, computing and more. ---------- Uygulamalı matematik ve bilgisayar bilimleri toplulukları için önde gelen bir bilgi kaynağı olan SIAM E-Books veritabanı ekonomi ve finans, matematik, fizik, mühendislik, veri madenciliği ve daha birçok alanda kitaplar içerir.
	SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics) Journals Online SIAM is a searchable database of full-text journals in applied and computational mathematics, computer science and engineering published by the Society for Industrial and Applied Mathematics. ---------- Society for Industrial and Applied Mathematics’in online dergileri uygulamalı matematik ve bilgisayar bilimleri ve mühendislik konularını içermektedir.
	Social Sciences Index Retrospective: 1907-1983 It includes book reviews and nearly one millions indexes in the fields of anthropology, city studies, communication, international relations, law, psychology and statistics. ---------- Antropoloji, hukuk, iletişim, istatistik, psikoloji, şehir çalışmaları ve uluslararası ilişkiler alanlarında dergilerin bir milyona yakın dergi indeksini ve kitap eleştirilerini içerir.
	SourceOECD SourceOECD was created to fill the gap between the detailed data collected through industrial surveys, and national accounts data. SourceOECD permits the construction of a wide range of industry- and aggregate-level indicators of industrial structure and the evolution of performance (e.g. import penetration, investment per employee, export market shares) and enables modeling exercises at a detailed industrial level. ---------- SourceOECD Temmuz 2010’dan itibaren OECD iLibrary olarak geçmektedir. OECD iLibrary aynı zamanda Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), Nükleer Enerji Ajansı (NEA), (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı için), OECD Kalkınma Merkezi, PISA ve Uluslararası Taşımacılık Forumu (ITF) tarafından yayınlanan içeriğe sahiptir. 2004-2011 yılları arasında yayınlanan içeriğe erişimimiz bulunmaktadır.
	SPIE Digital Library SPIE Digital Library provides full-text access to articles, conference proceedings and technical papers in optics, biomedical optics, electronic optics, nanotechnology, astronomy and related disciplines from 1990 to the present. ---------- SPIE Digital Library, optik, biyomedikal optik, elektronik optik, nanoteknoloji, astronomi ve ilgili alanlarda hazırlanmış makalelere, konferans bildirilerine ve teknik yayınlara, 1990 yılından günümüze, tam metin olarak erişim sağlamaktadır.
	Springer E-Book Collection The Springer eBook Collection offers the first online book collection especially made for the requirements of researchers and scientists. The collection currently includes online access to more than 25,000 titles and grows with more than 3,400 newly released STM books, book series volumes and reference works each year. ---------- Springer E-Book Collection Springer yayınevine ait elektronik kitaplara erişim sağlamaktadır.
	Springer Open Springer Open provides open access journals and books from all areas of science, technology, medicine, the humanities, and social sciences. ---------- SpringerOpen; bilim, teknoloji, tıp, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerin her alanından açık erişimli dergiler ve kitaplar sunar.
	Springer Protocols Springer Protocols is the most comprehensive protocol database in biomedicine ad life sciences, consisting of more than 40,000 experimental protocols and the series of Methods in Molecular Biology books. ---------- Springer Protocols biyomedikal ve yaşam bilimleri alanında, 40,000’in üzerinde deney protokolü ve Methods in Molecular Biology kitap serisinden oluşan en kapsamlı protokol veritabanıdır.
	SpringerLink Electronic Journals Provides access to the electronic versions of the Springer publications subscribed to by the library. The subjects covered include Chemistry, Computer Science, Mathematics, Physics and the Social Sciences. ---------- Kütüphane tarafından abone olunan Springer yayınların elektronik versiyonlarına erişim sağlar. Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Fizik ve Sosyal Bilimler gibi konuları kapsar.
	SSOAR-Social Science Open Access Repository The Social Science Open Access Repository (SSOAR) is a database of social science literature maintained by the Leibniz Institute for the Social Sciences and provides free access to more than 55.000 publications. ---------- Sosyal Bilimler Açık Erişim Arşivi (Social Science Open Access Repository-SSOR) Leibniz Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yürütülen 55.000’den fazla yayına ücretsiz erişim sağlayan bir sosyal bilim literatürü veritabanıdır.
	Standard Ebooks Standard Ebooks is a volunteer-driven, not-for-profit effort to produce a collection of high quality, carefully formatted, accessible, open-source, and free public domain ebooks. ---------- Yüksek kaliteli, dikkatle biçimlendirilmiş, erişilebilir, açık kaynaklı ve ücretsiz kamuya ait e-kitap koleksiyonu üretmek için gönüllü yürütülen kar amacı gütmeyen bir oluşumdur.
	Statista Statista is statistics and market data platforms with access to more than 1.5 million statistics, forecasts, dossiers, reports, and infographics on 80,000 topics from more than 22,500 sources. ---------- Statista, 80.000 konuda 22.500 kaynaktan gelen 1.5 milyondan fazla istatistik, tahmin, dosya, rapor ve infografiğe erişim sağlayan istatistik ve piyasa veri platformudur.
	Swisslex Swisslex provides full-text access to judicial decisions and academic resources about Swiss law. ---------- Swisslex veritabanı, İsviçre hukukuyla ilgili yargı kararlarına ve bilimsel yayınlara tam metin erişim sağlamaktadır.

New Subscriptions

See all

Trial Databases

See all Database Trial Evaluation Form