IV. Seminer : Kütüphaneler & Discovery Servisleri; Farklı Bakış Açıları

Başkan: Prof Dr. Doğan Atılgan

Kütüphanelerde Halkla İlişkiler ve Türkiye’de Durum

Erol Gökduman – EBSCO Publishing

Biyografi

1988 yılında, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nde başladığı lisans öğrenimini 1992 yılında birincilikle bitirmiştir.
1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Kütüphanecilik Bölümünden mezun oldu. Ekim 1992-2004 yılları arasında EBSCO Subscription Services ve 2004 Temmuz ayindan beri de EBSCO Publishing’de Türkiye Bölge Satış Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ekim ayında EBSCO’daki kariyerinde 20. yılını doldurdu.

Discovery Hizmetleri ve Yayıncı Perspektifleri

Tayfun Basal – Elsevier B. V.

Biyografi

1971 ankara dogumlu olan Tayfun Basal, Odtü Makina ve sonrasında Gazi Üniversitesi Mba mezunudur. 20 yıldır özel sektörde farklı kuruluşlarda yönetici olarak görev yaptı. 7 yıldır da Elsevier’ de çalışmakta ve halen Türkiye, İran, Orta Asya ve Ortadoğu’dan sorumlu bölge direktörü olarak görev yapmaktadır.

Web Keşif Aracı Planlaması

Ebru Kaya – Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi

Biyografi

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında MBA programını tamamladı. 1998 – 2002 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi Sağlama Birimi Sorumlusu; 2003 – 2006 yılları arasında ODTÜ Kütüphanesi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006 yılından bu yana Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde başladığı doktora eğitimine devam etmektedir.

Galeri

Videolar