Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Çevrimiçi Destek Hizmeti: “Bize Sorun”

Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi, “kütüphaneciye sorun” ve e-posta reference@bilkent.edu.tr yoluyla destek hizmetlerine ek olarak “Bize Sorun” çevrimiçi destek hizmetini de sunmaktadır. Bu hizmeti kullanarak referans kütüphanecileri ile çevrimiçi görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Uzaktan çevrimiçi destek alın!

Bize Sorun” butonu ile çevrimiçi görüşmeyi başlatabilirsiniz. Bu hizmet kapsamında sizlere, araştırma konunuz, kütüphane hizmet ve araçları ile ilgili sorularınız konusunda yardım sağlanacaktır.

Hakkında:
  • Çevrimiçi görüşme hizmeti, hafta içi 9:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler dışında, bizlere reference@bilkent.edu.tr adresine e-posta göndererek ya da Kütüphaneciye Sorun Formu‘nu doldurarak ulaşabilirsiniz.
  • Görüşmeye başlamak için kütüphane web sayfasında sağ alt köşede bulunan “Bize Sorun” butonunu seçmelisiniz. Hizmete başlamadan önce ad-soyad ve e-posta adresi bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir.
  • Hizmet saatlerimiz içerisinde bizimle çevrimiçi görüşmek isterseniz ve bizi çevrimdışı görürseniz, bu durum bizim diğer kullanıcılarla görüştüğümüzü belirtmektedir. Bu durumda, lütfen sayfayı yenileyiniz veya 10 dakika sonra tekrar deneyiniz.
  • Bize Sorun” hizmeti hakkındaki sorularınızı reference@bilkent.edu.tr adresine iletebilirsiniz.
Kullanım Kuralları:
  • Bu hizmet yalnızca kısa görüşme ile yanıtlanabilecek araştırma, kütüphane hizmet ve kaynakları hakkındaki soruları sormak için kullanılır.
  • Ayrıntılı yanıt gerektiren sorularınızı reference@bilkent.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.
  • Referans kütüphanecisi, ayrıntılı cevap gerektiren sorular için sizden e-posta veya telefon yoluyla iletişim kurmanızı isteyebilir.
Gizlilik Bildirimi:

E-posta adresinizi girmeniz, sorunuzla ilgili ek bilgiler göndermemize olanak sağlamaktadır. E-posta adresiniz veya kişisel bilgileriniz başka amaçlarla paylaşılmayacaktır.