Genel Duyurular

Yaz Tatili Süresinde Ödünç Alma

Yaz tatili nedeniyle, 22 Mayıs 2017 - 15 Eylül 2017 tarihleri arasında lisans öğrencileri tarafından alınabilecek kitap sayısı 5, kitapların iade tarihi ise 30 Eylül 2017 olacaktır.

Diğer Üyelikler

Diğer üniversitelere mensup akademik personel, doktora ve master öğrencileri, kütüphanemize üye olarak araştırma faaliyetleri için kütüphane hizmet ve kaynaklarından yararlanabilirler.

Kütüphaneye Üyelik Şartları:

Kütüphane web sayfasında yer alan üyelik formu doldurulur. Başvuru için kurum kimlik kartları ve üyelik formu gösterilerek kütüphaneye giriş yapılabilir. Yıllık üyelik bedelinin kredi kartı ile Ödünç Verme Bankosu'na yatırılması gerekmektedir. Yıllık üyelik bedeli, akademik personel için 400 TL, doktora ve master öğrencileri için 250 TL dir. Akademik personel bağlı bulunduğu kurumdan alacağı "çalışma belgesi", doktora öğrencileri ise "öğrenci belgesi" ile bir (1) adet fotoğraf, üyelik formu, bağlı bulundukları kurumun kimlik kartı ile kütüphaneye gelerek "Ödünç Verme Bankosu"nda üyelik işlemlerini yaptırabilirler.

Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra bir (1) yıl süre ile geçerli olan “Kütüphane Üyelik Kartı” üyelere teslim edilir. Üyeler, “Kütüphane Üyelik Kartı” ile kütüphaneye giriş yapıp kütüphane hizmet ve kaynaklarından yararlanabilirler. Üyelikler her akademik yılın başında yenilenmektedir

Dikkat

Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi, 13 Ekim 2015 tarihi itibariyle "protokol" akademik kullanıcılar hariç dış kullanıcılara hizmet vermeyecektir.