CiteSeerX

CiteSeerX is a digital library search engine providing free access to more than 5 million scholarly documents, focused primarily on the literature in computer and information science.


----------

CiteSeerX, öncelikle bilgisayar ve bilgi bilimindeki literatüre odaklanan, 5 milyondan fazla bilimsel belgeye ücretsiz erişim sağlayan bir dijital kütüphane arama motorudur.

JSTOR Open Access Books

More than 6,000 ebooks from 75+ publishers, including Brill, Cornell University Press, De Gruyter, and University of California Press, are now available for everyone.

----------

Brill, Cornell Üniversitesi Yayınları, De Gruyter ve Kaliforniya Üniversitesi Yayınları dahil olmak üzere 75’in üzerinde yayıncıdan 6.000’den fazla e-kitap herkesin erişimine sunulmaktadır.

Kore Nurimedia Dbpia

Database will be on trial access until 24 November 2024.

Kore Nurimedia Dbpia database covers the journals, proceedings book, summaries in the subjects of natural sciences, humanities, engineering, medicine, agriculture, art, and sports.

The interface has both Korean and English language options. 

Note: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via “Database Trial Evaluation Form.”

----------

Veritabanı 24 Kasım 2024 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.
 
Kore Nurimedia Dbpia veritabanı doğa bilimleri, beşeri bilimler, mühendislik, tıp, tarım, sanat ve spor konularındaki dergileri, bildiri kitaplarını ve özetleri kapsamaktadır.

Arayüz Korece ve İngilizce dil seçeneklerine sahiptir.

Not: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

 

LibraryTürk

Database will be on trial access until 7 December 2024.

LibraryTürk database provides access to electronic books on many subjects such as science and mathematics, communication, architecture, fine arts, law, administrative and economic sciences, engineering, educational sciences, health sciences, social and human sciences.

Please use your Bilkent e-mail address to register. You can complete your registration following the activation link sent to your e-mail address.

Note: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via “Database Trial Evaluation Form.”

----------

Veritabanı 7 Aralık 2024 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.
 
LibraryTürk veritabanı, fen ve matematik, iletişim, mimarlık, güzel sanatlar, hukuk, idari ve iktisadi bilimler, mühendislik, eğitim bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal ve beşeri bilimler gibi birçok konuda elektronik kitaba erişim sağlamaktadır.

Veritabanına kayıt olmak için lütfen Bilkent uzantılı e-posta adresinizi kullanınız. Kayıt işleminizi e-posta adresinize gelen aktivasyon bağlantısını kullanarak tamamlayabilirsiniz.

Not: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz.
 

RELPAP

Database will be on trial access until 10 September 2023.

RELPAP is an academic research tool that associates academic publications using semantic information networks and searches for publications through these relationships. RELPAP creates graphs depending on the keyword used during the research and offers various publication suggestions.

Please use your Bilkent University e-mail address to register. After your account is activated, you can log in to RELPAP.

Note: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via “Database Trial Evaluation Form.” 

----------

Veritabanı 10 Eylül 2023 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.
 
RELPAP anlamsal bilgi ağlarını kullanarak akademik yayınları ilişkilendiren ve bu ilişkiler üzerinden yayın aramayı sağlayan akademik bir araştırma aracıdır. RELPAP  araştırma sırasında kullanılan anahtar kelimeye göre graflar oluşturur ve çeşitli yayın önerileri sunar.

Kayıt yapmak için lütfen Bilkent Üniversitesi e-posta adresinizi kullanınız. Hesabınız aktifleştirildikten sonra RELPAP’a giriş yapabilirsiniz.

Not: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

 

Scilit

Scilit, developed and maintained by the open-access publisher MDPI, is a multidisciplinary, free scholarly database that indexes scientific material by extracting the latest data from CrossRef and PubMed daily.

---------

Açık erişim yayıncısı MDPI tarafından geliştirilen ve sürdürülen Scilit, günlük olarak CrossRef ve PubMed’den en son verileri çekerek bilimsel materyalleri indeksleyen çok disiplinli, ücretsiz bir bilimsel veritabanıdır.

Europeana Collections

Europeana provides access to over 50 million digitized items - books, music, artworks, and more - of European archives, libraries, and museums.

----------

Europeana, Avrupa'nın arşiv, kütüphane ve müzelerinde dijitalleştirilmiş 50 milyondan fazla kitap, müzik ve sanat eserine erişim sağlar.

Gallica – BnF Digital Library

Gallica is the digital library of the Bibliothèque Nationale de France (BnF) and the national aggregator for collections held in French cultural heritage institutions. The collection includes printed materials (books, journals, newspapers, printed music, and other documents), graphic materials (engravings, maps, photographs, and others), and sound recordings.

----------

Gallica, Bibliothèque Nationale de France (BnF)’ın dijital kütüphanesi ve Fransız kültürel miras kurumlarının koleksiyonları için ulusal toplayıcısıdır. Koleksiyon, basılı materyalleri (kitaplar, dergiler, gazeteler, notalar ve diğer belgeler), grafik materyallerini (gravürler, haritalar, fotoğraflar ve diğerleri) ve ses kayıtlarını içerir.

German Digital Library

The German Digital Library provides access to a collection of Germany’s cultural and scientific heritage, that is, millions of books, archived items, images, sculptures, pieces of music, and other sound documents, as well as films and scores, from all over Germany.

----------

Alman Dijital Kütüphanesi, Almanya’nın her yerinden milyonlarca kitap, arşivlenmiş materyaller, görüntüler, heykeller, müzik eserleri ve diğer ses belgelerinin yanı sıra filmler ve notalardan oluşan Almanya kültürel ve bilimsel miras koleksiyonuna erişim sağlar .

arXiv

arXiv is an archive for preprint scholarly articles in the fields of physics, mathematics, computer science, quantitative biology, quantitative finance, statistics, electrical engineering and systems science, and economics.

----------

arXiv fizik, matematik, bilgisayar bilimi, kantitatif biyoloji, kantitatif finans, istatistik, elektrik mühendisliği ve sistem bilimi ile iktisat alanlarındaki bilimsel ön baskılar için bir arşivdir.

Journal Citation Reports (JCR)

Journal Citation Reports (JCR) provides you the possibility to evaluate journals with information based  on quantitative and statistic information, through reference datas. JCR shows you the relationship between references, and measures the impact of research according to journal and category levels. JCR provides you the data about journals, evaluate a journal’s impact factor, and have connection through various interfaces.

----------

Journal Citation Reports (JCR) atıf verilerine dayanan sayısal veriler ve istatistik temelli bilgilerle dergileri değerlendirme imkanı sunar. JCR dergi ve kategori seviyelerine göre araştırmanın etkisini ölçer ve atıflar arasındaki ilişkiyi gösterir. JCR ile, dergiler ile ilgili veri sağlayabilir, derginin etki faktörünü değerlendirebilir ve çeşitli arayüzlerle bağlantı sağlayabilirsiniz.

Newswires

EBSCO’s Newswires provides near real-time access to top world-wide news from Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire, and Business Wire on a continuous basis. This content is monitored by EBSCO and relevant results are provided when users enter searches in EBSCOhost. This collection includes AP Financial News, AP Top News, AP WorldStream, AP U.S. Politics & Government, AP 50 State Reports, UPI Security Industry, UPI Emerging Threats, UPI Business, UPI Entertainment, UPI Sports, UPI Top News, Arabia 2000, and more. End users can immediately access the full text of the web content, by following the link in the record. The index to the full text content in EBSCO Newswires is held for a rolling 30-day archive by EBSCO, so users can enjoy the previous 30 days of news relating to their search interests.

---------

Newswires veritabanı Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire gibi dünya çapındaki medyadan eş zamanlı haberler sağlamaktadır.

Oxford Bibliographies Online

Oxford Bibliographies Online database is a reference source that provides access to annotated bibliographies in American literature, British and Irish literature, cinema and media studies, medieval studies, Victorian literature and related subjects.

----------

Oxford Bibliographies Online veritabanı, Amerikan edebiyatı, İngiliz edebiyatı, sinema, medya araştırmaları, ortaçağ araştırmaları, İrlanda edebiyatı ve ilgili alanlarda hazırlanmış açıklamalı bibliyografyalara erişim sağlayan bir referans kaynağıdır.

ROAR-Registry of Open Access Repositories

The Registry of Open Access Repositories (ROAR) lists and shows the growth and status of open access repositories throughout the world.

----------

Açık Erişim Arşivleri Kayıt Platformu (Registry of Open Access Repositories-ROAR) dünya genelindeki açık erişim arşivlerin gelişimini ve durumunu listeler ve gösterir.

Scopus

Scopus covers 18,000 publications from 5,000 different publishers in the fields of science, technology, medicine and the social sciences. It provides abstract searching from 1960, and cited reference searching from 1996 to the present. In addition to academic journals, it includes conference proceedings, trade publications, patents, book series and scientific web-pages. Content is updated daily.

----------

Bilim, teknik, tıp ve sosyal bilimler alanında, 5000 farklı yayınevine ait 18.000 yayında yer alan çalışmaların 1960 yılından günümüze özet, 1996 yılından günümüze de atıf bilgilerini içeren bibliyografik bir veritabanıdır. Bilimsel dergilerin yanı sıra, konferans tutanakları, ticari yayınlar, patentler, kitap serileri ve bilimsel içerikli web sayfalarını da içeren veritabanı her gün güncellenmektedir.

Sobiad

Database will be on trial access until 15 January 2024.

Sobiad database provides access to the citations of articles, and index information of many journals published in the fields of Social Sciences, Natural Sciences and Health Sciences.

Note: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via “Database Trial Evaluation Form.”

---------

Veritabanı 15 Ocak 2024 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.

Sobiad veritabanı, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan makalelerin atıflarına ve çok sayıda derginin indeks bilgilerine erişim sağlamaktadır.

Not: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz.
 

Social Sciences Index Retrospective: 1907-1983

It includes book reviews and nearly one millions indexes in the fields of anthropology, city studies, communication, international relations, law, psychology and statistics.

----------

Antropoloji, hukuk, iletişim, istatistik, psikoloji, şehir çalışmaları ve uluslararası ilişkiler alanlarında dergilerin bir milyona yakın dergi indeksini ve kitap eleştirilerini içerir.

Ulrich’s Periodicals Directory

Ulrich’s Periodicals Directory is a bibliographic database providing detailed, comprehensive, and authoritative information on serials published throughout the world. It covers all subjects and includes publications that are published regularly or irregularly and are circulated free of charge or by paid subscription.

----------

Ulrich's Perıodicals Directory dünya çapında yayınlanmış süreli yayınlar hakkında detaylı geniş ve güvenilir bilgi sağlayan bibliyografik bir veritabanıdır. Bu veritabanı bütün konuları kapsar ve düzenli , düzensiz yayınlanmış yayınları, ücretsiz dağıtılan veya abonelik ödenen yayınların hepsini içerir.

Web News

EBSCO’s Web News provides near real-time access to thousands of top news feeds from around the globe. This collection includes over 14,000 feeds covering a range of business and general news topics.

----------

Web News veritabanı, dünya çapında birçok konudaki habere eş zamanlı olarak erişim sağlamaktadır.

Web of Science

This multidisciplinary citation database contains over 21,200 peer-reviewed, high-quality scholarly journals published worldwide (Including open access journals) in the sciences, social sciences, and arts and humanities. Conference proceedings and book data are also available. Including Web of Science: Science Citation Index, Social Science Citation Index, Art & Humanities Citation Index, Emerging Sources Citation Index, Book Citation Index, Conference Proceedings Citation Index.

For detailed information about the database content please click

Please click here for the "Complete List of Direct Links to Databases and Indexes".

​Researcher Profiles in Web of Science

Web of Science Author Records Corrections – Quick Reference Guide
----------

Çeşitli disiplinlerde yayın yapan bilimsel dergilerin etki gücünü, yayınlanan makalelerin aldığı atıf sayısını gösteren ve ayrıca yazarların makaleleri ve makalelerin kaynakçalarını listeleyen bibliyografik bir veri tabanıdır. Web of Science fen bilimleri, sosyal bilimler, sanat ve insani bilimlerini konu alan dergileri ve konferans bildirilerini düzenli olarak tarayarak araştırma alanınızla en ilgili ve prestijli yayınlara ulaşmanızı sağlar.

Veritabanı içeriği hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

"Veritabanları ve Indekslere Doğrudan Linkler Listesi" için tıklayınız.

Web of Science'ta Araştırmacı Profilleri

Web of Science Yazar Kayıtları Düzeltmeleri-Hızlı Başvuru Klavuzu

Encyclopedia Britannica Online

Encyclopaedia Britannica Online is the electronic version of the Encyclopaedia Britannica which has been published since 1768. It covers more than 300,000 web-sites, 118,000 articles, 2000 video clips, sound files, animations, photographs, drawings, maps and flags. Merriam-Webster’s Dictionary and Thesaurus are also available through this database.

----------

1768 yılında yayınlanmaya başlayan Encyclopaedia Britannica’nin elektronik versiyonu olan Encyclopaedia Britannica Online, 300.000’den fazla web sayfası, 118.000 makale, 2000 video klip, ses kayıtları, animasyonlar, fotoğraflar, resimler, ülkelerin harita ve bayraklarını içermektedir. Encyclopaedia Britannica Online ara yüzünden Merriam-Webster Dictionary & Thesaurus’a da erişim sağlanabilmektedir.

Internet Archive


The Internet Archive (archive.org), founded in 1996, provides access to digitized books and other digital artifacts. Some books cannot be downloaded as PDF. However, they can be borrowed by one patron at a time for 14 days. Borrowing is manageable through a free account and Adobe Digital Editions.

----------

1996 yılında kurulan İnternet Arşivi (archive.org) dijitalleştirilmiş kitaplara ve diğer dijital eserlere erişim sağlar. Bazı kitaplar pdf olarak indirilmez, ancak bir kullanıcı tarafından 14 günlüğüne ödünç alınabilir. Ödünç alma, ücretsiz açılabilecek bir hesap ve Adobe Digital Editions aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

 

OAPEN

The OAPEN is an online library and publication platform that contains freely accessible academic books, mainly in the area of humanities and social sciences, engineering, and science.

----------

OAPEN, temel olarak beşeri bilimler, sosyal bilimler, mühendislik gibi alanlarda ücretsiz erişilebilen akademik kitaplar içeren bir çevrimiçi kütüphane ve yayın platformudur.
 

Oxford Scholarship Online (OSO), Oxford Academic

Oxford Scholarship Online provides access to the e-books from the Oxford University Press covering subjects across biology, business, and management, classical studies, economics and finance, history, law, linguistics, literature, mathematics, philosophy, physics, political science, psychology, religion, social work, sociology.



----------

Oxford Scholarship Online veritabanı biyoloji, işletme ve yönetim, klasik çalışmalar, ekonomi ve finans, tarih, hukuk, dilbilimi, edebiyat, matematik, felsefe, fizik, siyaset bilimi, psikoloji, din, sosyal çalışmalar ve sosyoloji konularını kapsayan Oxford University Press e-kitaplarına erişim sağlar.

Oxford Very Short Introductions

Database will be on trial access until 31 December 2024.

Very Short Introductions database provides access to short introductions in fields of arts, social sciences and humanities, law, medicine and health, science and mathematics.

Contents can only be viewed in html format, there is no download option.

Note: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via “Database Trial Evaluation Form.”

----------

Veritabanı   31 Aralık 2024 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.

Very Short Introductions veritabanı, sanat, sosyal ve beşeri bilimler, hukuk, tıp ve sağlık, bilim ve matematik gibi alanlarda kısa tanıtımlara erişim sağlamaktadır.

İçerikler yalnızca html formatında görüntülenebilmektedir, indirme seçeneği yoktur.

Not: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz. 



 

Packt

Database will be on trial access until 21 October 2023.

Packt database provides access to electronic books in the subjects of machine learning, data science, software engineering, computer hardware, programming, mobile applications and game development etc.

Note: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via
“Database Trial Evaluation Form.”

----------

Veritabanı 21 Ekim 2023 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.

Packt veritabanı, makine öğrenimi, veri bilimi, yazılım mühendisliği, bilgisayar donanımı, programlama, mobil uygulamalar ve oyun geliştirme gibi konularda elektronik kitaplara erişim sağlar.

Not: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

 

Peter Lang

Peter Lang provides access to e-books in the fields of Social Sciences, Art and Humanities.

----------

Peter Lang veritabanı Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler alanlarındaki e-kitaplara erişim sağlar.

Project Gutenberg

Project Gutenberg is a library that provides free access to over 60,000 free ebooks from the world’s great literature with a focus on older works for which U.S. copyright has expired. You can choose among HTML, epub, kindle, plain text vs. formats to download them or read the books online.

----------

Gutenberg Projesi, ABD telif haklarının zaman aşımına uğradığı eski eserler başta olmak üzere, dünyanın önemli eserlerinden 60.000’den fazla e-kitaba ücretsiz erişim sağlayan bir kütüphanedir. E-kitapları indirmek için HTML, epub, kindle, düz metin gibi formatlar arasından seçim yapabilir veya kitapları çevrimiçi okuyabilirsiniz.
 

Project Muse Books Collection

Project Muse Books Collection provides access to electronic books published between 2010 and 2016 in philosophy, religion, literature, theatre, performing arts and related subjects.

----------

Project Muse Books Collection, felsefe, din, edebiyat, tiyatro, sahne sanatları ve ilgili konularda, 2010 – 2016 yılları arasında yayınlanmış elektronik kitaplara erişim sağlamaktadır.

Sage E-Books and Handbooks

Sage E-Books and Handbooks database include e-books from various subjects such as business&management, politics&international relations, education, sociology etc.

----------

Sage E-Books and Handbooks veritabanı, işletme ve yönetim, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, eğitim, sosyoloji vb. konularda e-kitaplar içerir.
 

Springer E-Book Collection

The Springer eBook Collection offers the first online book collection especially made for the requirements of researchers and scientists. The collection currently includes online access to more than 25,000 titles and grows with more than 3,400 newly released STM books, book series volumes and reference works each year.

----------

Springer E-Book Collection Springer yayınevine ait elektronik kitaplara erişim sağlamaktadır.

Springer Open

Springer Open provides open access journals and books from all areas of science, technology, medicine, the humanities, and social sciences.

----------

SpringerOpen; bilim, teknoloji, tıp, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerin her alanından açık erişimli dergiler ve kitaplar sunar.
 

Taylor & Francis E-Books

Database provides access to the e-books of Taylor & Francis Publications in the subject fields of history, political science, philosophy, and media.

----------

Veritabanı, Taylor & Francis Yayınevi’ne ait tarih, politika, felsefe ve medya konulu elektronik kitaplara erişim sağlamaktadır.

Turcademy

Turcademy provides access to about 2,500 electronic books in law, history, philosophy, psychology, political science, language and literature, education, business, economy, science, engineering, architecture, health sciences, and related subjects published by Anı Publishing, Gazi Publishing, Palme Publishing, Pegem Academy and Seçkin Publishing.

NOTE: To read the resources, it is necessary to sign up by institutional e-mail and to be connected to the Bilkent internet network.

Please click to watch the Turcademy User Guide video.

----------

Turcademy, Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık gibi yayınevleri tarafından hukuk, tarih, felsefe, psikoloji, siyaset bilimi, dil ve edebiyat, eğitim, işletme, ekonomi, bilim, mühendislik, mimarlık, sağlık bilimleri ve ilgili konularda yayınlanmış yaklaşık 2.500 elektronik kitaba erişim sağlamaktadır.

NOT: Kaynakları okumak için kurumsal e-posta ile üyelik yapmak ve kurum internet ağına bağlı olmak gerekmektedir.

Turcademy Kullanım Rehberi videosunu izlemek için lütfen tıklayınız.

Wiley Online Books

Wiley Online Books database provide unlimited full-text access to more than 21,500 e-books. Wiley Online Library e-book topics are consist of business, finance, chemistry, physics and engineering, medical and health sciences, humanities, social sciences and psychology.

----------

Wiley Online Books veritabanı 21.500’den fazla e-kitaba tam metin sınırsız erişim imkanı sağlar. Wiley Online Library e-kitap konuları işletme, finans, kimya, fizik ve mühendislik, tıp ve sağlık bilimleri, insani bilimler, sosyal bilimler ve psikolojidir.

ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library

The fundamental components of the ACM Portal are an enhanced version of the ACM Digital Library plus an extended bibliographic database, consisting initially of more than a quarter-million citations of core works in computing. These works are of all types (journals, proceedings, books, technical reports, and theses, among others), and from all the major publishers in the discipline. The ACM Portal provides an Online Guide to Computing Literature and a “reading room” for ACM’s own literature in the ACM Digital Library.

Read and Publish

Bilkent University Library has a "read and publish" agreement with ACM. For the detailed information please click here.

----------

Digital Library ACM portalı üzerinden; ACM Elektronik Kütüphanesine ve bilgisayar konularına yönelik çeyrek milyondan fazla atıfın yer aldığı genişletilmiş bibliyografik veritabanına erişim sağlanır. Konusunda önde gelen yayıncılardan derlenen çok çeşitli eserlerden oluşur (dergiler, tutanaklar, kitaplar, teknik raporlar, tezler ve diğerleri). ACM portalı “Online Guide to Computing Literature”ı da sunar. ACM Elektronik Kütüphanesi kapsamında ACM’nin kendi yayınlarına da erişim mümkündür.

Oku ve yayımla

Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi'nin ACS ile "oku ve yayımla" anlaşması bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. 

Aperta (TÜBİTAK Open Archive)

Aperta is the open access repository of TÜBİTAK.

----------

Aperta, TÜBİTAK’ın açık erişim arşividir.
 

Brill Online Journals

Brill Online Journals database includes more than 300 different social and humanities journals from international law, history, literature, and cultural studies to biology, philosophy, language and linguistics.

----------

Brill Online Journals veritabanı uluslararası hukuk, tarih, edebiyat ve kültürel çalışmalardan biyoloji, felsefe, dil ve dilbilim alanlarına kadar 300'den fazla sosyal ve beşeri bilimler dergisi içermektedir.

COAR-Confederation of Open Access Repositories

COAR is a global repository of open access repositories of more than 150 member and partner libraries, universities, research institutions, government funders, and others.

----------

Açık Erişim Arşivleri Konfederasyonu (Confederation of Open Access Repositories-COAR), 150’den fazla üye ve işbirlikçi kütüphanenin, üniversitenin, araştırma kurumunun, fon veren devlet kurumlarının ve benzerlerini açık erişim arşivlerinin küresel arşividir.

 

DergiPark (ULAKBİM)

With the DergiPark Project started by TUBITAK ULAKBIM starting from September 2013, a magazine management system was established in electronic environment to increase the quality and international impact of national academic journals and journal hosting services started to be provided.

DergiPark provides free access to magazines in the fields of Social and Human Sciences, Engineering and Basic Sciences, Health Sciences, Life Sciences, Law and Sports Sciences.

----------

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından Eylül 2013 tarihinden itibaren yürütülmeye başlanan DergiPark Projesi ile ulusal akademik dergilerin kalitesini ve uluslararası etkisini artırmak amacıyla elektronik ortamda bir dergi yönetim sistemi kurulmuş ve dergi barındırma hizmeti verilmeye başlanmıştır.

DergiPark ile Sosyal ve Beşeri Bilimler, Mühendislik ve Temel Bilimler, Sağlık Bilimleri, Yaşam Bilimleri, Hukuk ve Spor Bilimleri alanındaki dergilere internet üzerinden ücretsiz olarak erişim sağlanmaktadır.

DOAB -Directory of Open Access Books

DOAB is a joint-discovery service of OAPEN, OpenEdition, CNRS, and Aix-Marseille Université, and provides access to more than 27900 academic peer-reviewed access books from 379 publishers.

----------
OAPEN, OpenEdition, CNRS, and Aix-Marseille Üniversitesi’nin ortak tarama motoru olan Açık Erişim Kitapları Dizini (Directory of Open Access Books-DOAB) 379 yayıncının 27900’den fazla hakemli akademik kitabına erişim sağlar.

Drama Online

Drama Online provides access to 2,500 play texts, 100 scholarly works and practical guides, over 360 audio plays from the Los Angeles Theater Works theater and over 150 hours of video from institutions such as Shakespeare’s Globe and BBC.

----------

Drama Online, 2.500 oyun metnine, 100 bilimsel esere ve pratik rehbere, Los Angeles Theatre Works tiyatrosundan gelen 360’dan fazla sesli tiyatro oyununa ve Sheakespeare’s Globe ve BBC gibi kurumlardan gelen 150 saatten fazla videoya erişim sağlamaktadır.

Harman (Turkey Academic Archive)

Harman is the national repository of the open archives of universities, public and research institutions in Turkey.

----------

Harman, Türkiye’deki üniversitelerin, kamu ve araştırma kurumlarının açık arşivlerinin ulusal arşividir.

IEEE River Publisher eBooks
Database will be on trial access until 4 February 2022.
IEEE River Publishers eBooks database provides access to the e-books that cover the subjects of automation, control systems and robotics, biomedical engineering, electronic materials and devices, communication, network and broadcasting technologies, signal processing and analysis; nuclear energy, renewable energy and more.
Note: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via “Database Trial Evaluation Form.”

----------

Veritabanı 4 Şubat 2022 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.
IEEE River Publishers eBooks veritabanı, otomasyon, kontrol ve robotik, biyomedikal mühendisliği, elektronik malzemeler ve cihazlar, iletişim, ağ ve yayın teknolojileri, sinyal işleme ve analizi ile nükleer enerji, yenilenebilir enerji gibi birçok alanda elektronik kitaplara erişim sağlamaktadır. 
Not: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Kezana

Kezana is an open-access platform that provides access to articles and theses from Turkey.

----------

Kezana, Türkiye’den makale ve tezlere erişim sağlayan bir açık erişim platformudur.

 

Military Big Data

Military Big Data provides detailed information about the defense industry. The database provides access to reports, analysis, and inventory information on land, naval and aerial platforms of many countries.

Note: After clicking 'Login' at the top right of the screen, you can accept the privacy agreement and log in by clicking 'IP Login'.


----------

Military Big Data, savunma sanayi konusunda ayrıntılı bilgi veren bir veritabanıdır. Veritabanı; birçok ülkenin kara, deniz ve hava platformlarına yönelik raporlara, analizlere ve envanter bilgisine erişim sağlamaktadır.

Not: Ekranın sağ üst kısmında yer alan 'Login'e tıkladıktan sonra gizlilik sözleşmesini kabul edip 'IP Login' seçeneğine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

 

Newspaper Source Plus

Newspaper Source Plus provides a full-text digital collection of the world’s major news content. It includes millions of articles from newspapers, newswires and news magazines. In addition, it offers television and radio transcripts and ongoing daily updates from popular news sources.

---------

Newspaper Source Plus içinde 860 tam metin gazeteden 35 milyondan fazla makaleyi barındırmanın yanı sıra; 800.000’den fazla televizyon ve radyo haberinin transkriptine erişim sağlamaktadır.

OAIster

OAISter is a freely accessible repository containing over 25 million records from all disciplines and subjects contributed by over 1,000 libraries, archives, and repositories.

----------

OAISter, 1000’den fazla kütüphane, arşiv ve kurumsal arşivin katkıda bulunduğu, tüm disiplinlerden ve konulardan 25 milyondan fazla kayıt içeren, ücretsiz erişilebilen bir arşivdir.

OpenAIRE

OpenAIRE is a European open science infrastructure providing a network of open access repositories, archives, and journals that support OA policies.

----------

OpenAIRE, AE politikalarını destekleyen Açık Erişim bilgi havuzları, arşivler ve dergiler ağı sağlayan bir Avrupa açık bilim oluşumudur / altyapısıdır.

 

OpenDissertations

EBSCO Open Dissertations now includes the content from American Doctoral Dissertations. It is a free database with records for more than 1.2 million electronic theses and dissertations from around the world.

----------

Açık erişim bir veritabanı olan OpenDissertations, birçok konuda araştırmacılara hem geçmiş hem de günümüz tez çalışmalarına erişim imkanı sağlamaktadır.

OpenDoar-Directory of Open Access Repositories

The Directory of Open Access Repositories (OpenDoar) is a global directory of many countries’ open access repositories and their policies.

----------

OpenDOAR, çok sayıda ülkenin açık erişim bilgi havuzlarının ve politikalarının küresel bir dizindir.

Oxford Reference Online

Oxford Reference Online brings together 100 well-known dictionaries and reference books, plus an Encyclopedia. These references are cross-searchable or searchable by subject and source. The database offers coverage of a broad range of subjects including General Reference, Science and Medicine, Humanities, Social Sciences, and Business.

----------

Oxford Reference Online, tanınmış 100 sözlük ve referans kitapları ile bir ansiklopedi içerir. Bu kaynaklar kitap adı ve konu başlıkları altında taranabilir. Oxford Reference Online Genel Referans, Bilim ve Tıp, İnsani Bilimler, Sosyal Bilimler ve İşletme konularını geniş anlamda kapsayarak sunan bir veritabanıdır.

Oxford Research Encyclopedias

The Oxford Research Encyclopedias offer long-form overview articles written, peer-reviewed, and edited by leading scholars. Each of the twenty-five distinct encyclopedias cover both foundational and cutting-edge topics in order to develop, over time, an anchoring knowledge base for major areas of research across the humanities, social sciences, and sciences.

----------

Oxford Research Encyclopedias, önde gelen akademisyenler tarafından yazılan, hakem tarafından gözden geçirilen ve düzenlenen makaleleri sunar. Yirmi beş farklı ansiklopedinin her biri, zaman içinde beşeri bilimler, sosyal bilimler ve fen bilimlerindeki ana araştırma alanları için bir sabitleyici bilgi tabanı geliştirmek için hem temel hem de en yeni konuları kapsar.

Oxford University Press Journals Online

Oxford Journals Oxford Journals is a division of Oxford University Press. Oxford University Press publishes well over 350 academic and research journals covering a broad range of subject areas; science, technical, professional, medical, humanities, arts, and social science disciplines.

Bilkent University Library has a "read and publish" agreement with Oxford University Press. For the detailed information, please click here.

----------

Oxford University Press, dünyadaki seçkin dergi yayıncılarından birisidir. Bu veritabanı; arkeoloji, biyoloji, tarih, dil, hukuk ve tıp konularındaki dergilere tam metin erişim sağlar.

Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi'nin Oxford University Press ile "oku ve yayımla" anlaşması bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. 

 

Palgrave Macmillan Journals

The Palgrave Macmillan Journals database provides access to journals in humanities, social sciences, business, and related subjects.

----------

Palgrave Macmillan Journals, sosyal bilimler, beşeri bilimler, işletme ve ilgili konularda yayınlanmış dergilere erişim sağlamaktadır.

Press Reader (Digital Newspaper & Magazine)

Press Reader provides access to nearly two thousand newspapers around the world in many different languages and their archives of the last 60 days. In addition to these, Press Reader includes a variety of journals in the fields of art, entertainment, family, fashion, vacation, history, sports, travel and culture, music, automotive, and health. 

To use Press Reader via the mobile app, please visit https://about.pressreader.com/download-app/

PressReader hotspot access allows you to access PressReader without connecting to the WiFi institutional network. After access with a VPN, you can use this application for 7 days without a VPN connection.

----------

Press Reader dünya genelinde, birçok farklı dilde, yaklaşık iki bin gazeteye ve bu gazetelerin son 60 günlük arşivlerine erişim sağlamasının yanı sıra; sanat, eğlence, aile, moda, tatil, tarih, spor, seyahat ve kültür, müzik, otomotiv, sağlık gibi çeşitli konularda dergileri içermektedir.

Press Reader'ı mobil uygulama üzerinden kullanmak için lütfen şu adresi ziyaret ediniz: https://about.pressreader.com/download-app/ 

PressReader erişim noktası, kurumsal WiFi ağına bağlanmadan da PressReader'a erişmenizi sağlar. VPN ile erişim sağladıktan sonra, bu uygulamayı 7 gün boyunca VPN bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz.

Proquest Dissertations and Theses

Provides access to citations and full text for doctoral dissertations and master’s theses. Includes citations for dissertations published from 1980 forward as well as 350-word abstracts written by the author. Citations for master’s theses from 1988 forward include 150-word abstracts.

----------

Doktora ve master tezlerinin künyelerine ve tam metinlerine erişim sağlar. 1980 yılından sonra basılan tezlerin hem künyelerini hem de yazarları tarafından yazılan 350 kelimelik özetlerini içerir. 1988 yılından sonraki master tezleri ise 150 kelimelik özet içermektedir.

SAGE Journals Online
SAGE Journals Online database includes more than 1,000 journals in the fields of business, humanities, social sciences, science, technology and medicine.

----------

SAGE Journals Online veritabanı işletme, beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, teknoloji ve tıp gibi birçok alanda 1.000’den fazla dergi içermektedir.

SAGE Research Methods

SAGE Research Methods database provides access to more than 750 books, journal articles, reference resources, and instructional videos in the field of research methods.

----------

SAGE Research Methods veritabanı, araştırma yöntem ve teknikleri alanında hazırlanmış 750’den fazla kitap, makale, referans kaynağı ve eğitim videolarına erişim sağlamaktadır.

Taylor and Francis Online Journals

Taylor and Francis Online Journals is the service from Taylor and Francis Publishing. It holds full-text articles of over 1,200 journals from 1997 to the present. The subjects covered range across health science, life and physical sciences, technology, medicine, to arts and humanities, social sciences, business, and education.

----------

Taylor and Francis Online Journals, Taylor and Francis Yayınevinin 1,200’den fazla dergisine 1997 yılından günümüze, tam metin erişim imkanı sağlayan bir veritabanıdır. Sağlık bilimleri, yaşam ve tabiat bilimleri, teknoloji, tıp, sanat ve insani bilimler, sosyal bilimler, işletme ve eğitim konularını kapsamaktadır.

TR Dizin

ULAKBIM Turkish National Databases, produced by the Turkish Academic Network and Information Center (ULAKBIM), is a valuable multidisciplinary resource of exceptional scope. Turkish Engineering and Basic Sciences Database provides extensive coverage of Engineering, and Basic and Applied Sciences. Turkish Life Sciences Database focuses on Agricultural, Biological, and Veterinary Sciences. Turkish Medical Database covers research articles in Health Sciences, including Medicine, Dentistry, Pharmaceutics, and Nursing. Turkish Social Sciences Database explores all major fields related to human society from Anthropology, Economics, and History to International Development, Linguistics, and Political Science. Bilingual abstracts and descriptors (Turkish and English) make all four databases readily accessible to researchers in Turkey and around the world.

----------

TR Dizin veritabanı sayesinde ULAKBİM (ULUSAL Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi) tarafından sağlanan ve mühendislik, uygulamalı bilimler; tarım, biyoloji, sağlık bilimleri, ilaç; antropoloji, ekonomi, tarih, politika, dil bilimi gibi çeşitli alanlardan kaybakları içeren Turkish Engineering and Basic Sciences, Turkish Life Sciences, Turkish Medical, Turkish Social Sciences veritabanlarına erişim sağlanmaktadır.

University of Chicago Press Journals

The University of Chicago Press Journals database provides access to online journals in various fields such as art and art history, education, economics, humanities, law and politics, medieval and renaissance studies, science.

----------

The University of Chicago Press Journals veritabanı sanat ve sanat tarihi, eğitim, beşeri bilimler, hukuk ve politika, orta çağ ve rönesans çalışmaları ile bilim gibi birçok farklı alandaki online dergiye erişim sağlamaktadır.

Wiley Online Library

Wiley Online Library is the online content service from John Wiley & Sons, Inc., delivering the full text of over 300 scientific, technical, medical, and professional journals.

----------

Wiley Online Library teknik, tıp ve bilimsel konularda 300’ün üzerinde mesleki dergi makalelerinin tam metinlerine erişim sağlayan online bir veritabanıdır. Bu veritabanı ANKOS Kütüphane Konsorsiyumu aracılığıyla satın alınmıştır.

World Bank E-Library

The World Bank e-Library is an electronic portal to the World Bank’s full-text collection of books, reports, and other documents. It brings together in a fully indexed and cross-searchable database, over 1,000 titles published by the World Bank during the past several years, plus every new title as it is published.

----------

World Bank’ın yayınlarından tam metin, rapor, kitap ve diğer dokümanları içeren bir elektronik portaldır. World Bank tarafından geçmişten günümüze kadar yayınlanmış olan 1000’den fazla kaynağın indekslendiği bir veritabanıdır.

World Scientific Textbooks

World Scientific Textbooks Collection; includes more than 1.600 textbooks in the fields of business and economics, chemistry, materials science, nanotechnology, computer science, engineering, environmental science, general and popular science, life sciences, mathematics, medicine and healthcare, physics, nonlinear science, social sciences, and Asian studies.

NOTE: Textbooks only have the view option; download options are not available.  

----------

World Scientific Ders Kitapları Koleksiyonu; bilgisayar bilimi, fizik, doğrusal olmayan bilim, genel ve popular bilimler, matematik, işletme ve ekonomi, kimya, materyal bilimi, nanoteknoloji, mühendislik, sosyal bilimer ve Asya çalışmaları, tıp ve sağlık, yaşam bilimleri alanlarında 1.600’den fazla ders kitabını içermektedir.

NOT: Ders kitapları sadece görüntüleme seçeneğine sahiptir; indirme seçenekleri mevcut değildir.

 

Das Bundesarchiv

The “Das Bundesarchiv” enables access to the digitized fonds of the Federal Archive.

----------

“Das Bundesarchiv”, Federal Arşivi’nin dijitalleştirilmiş yazılı kaynaklarına erişim sağlar.

Gravür Dünyası

Gravür Dünyası includes gravures and maps up to the 1850s from the Ottoman Empire to Europe, South America to Asia, Oceania, and Africa, on the art, history, social life, cultures, country topographies, cityscapes, and architecture of societies living in various parts of the world.

----------

Gravür Dünyası, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Avrupa’ya, Güney Amerika’dan Asya, Okyanusya ve Afrika’ya kadar dünyanın birçok bölgesinde yaşayan toplumların sanatı, tarihi, sosyal hayatı, kültürleri, ülke topografileri, şehir manzaraları, mimarileri hakkında, 1850’li yıllara kadar olan gravürleri ve haritaları içermektedir.  
 
 

Edinburgh University Press Journals

Database will be on trial access until 23 March 2022.

Edinburgh University Press Journals provides access to journals that cover the subjects of archaeology, architecture, botany, film, media and cultural studies, history, language and linguistics, law, politics etc.

NOTE: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via
“Database Trial Evaluation Form.” 

----------

Veritabanı 23 Mart 2022 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.
 
Edinburgh University Press Journals, arkeoloji, mimarlık, botanik, film, medya ve kültürel çalışmalar, tarih, dil ve linguistik, hukuk, politika gibi konularda dergilere erişim sağlamaktadır.

NOT: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

 

SpringerLink Electronic Journals

Provides access to the electronic versions of the Springer publications subscribed to by the library. The subjects covered include Chemistry, Computer Science, Mathematics, Physics and the Social Sciences.

----------

Kütüphane tarafından abone olunan Springer yayınların elektronik versiyonlarına erişim sağlar. Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Fizik ve Sosyal Bilimler gibi konuları kapsar.

Dünya Newspaper

Provides access to all content of Dünya Newspaper from 12.11.2012 until today.

For mobile apps on App Store and Google Play

----------

Dünya Gazetesi’nin 12.11.2012 tarihinden günümüze kadar olan tüm içeriğine erişim sağlanabilmektedir.

Mobil uygulama için App Store ve Google Play 

iThenticate (Plagiarism Detection Service)

iThenticate compares scholarly papers with a vast database of more than 20 billion web pages and over 116 million articles, papers, and reviews from leading academic journals, proceedings, and abstracts, and calculates the percentage of similarity. It is therefore a useful way of checking your work prior to submission for publication.

According to the license agreement; The iThenticate database can only be used by faculty members with a doctoral degree or above.

NOTE: Academic staff who wants to use this tool are required to send an e-mail to ithenticate@bilkent.edu.tr from their e-mail addresses with Bilkent extension.

-----------

iThenticate programı, akademisyenlerin, editörlerin ve hakemlerin; makale ve draftlarını milyonlarca web sayfası ve veritabanları ile karşılaştırarak benzerlik analizlerinin yapılmasını sağlamaktadır.

İmzalanan lisans anlaşması gereğince; iThenticate programı sadece doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyeleri tarafından kullanılabilmektedir.

NOT: Programı kullanmak isteyen akademisyenlerin Bilkent uzantılı e-posta adreslerinden; ithenticate@bilkent.edu.tr adresine e-posta göndermesi gerekmektedir.

Mendeley (Reference Management Software)

Mendeley Institutional Edition is a reference manager tool and academic, social network that can help researchers organize their researchers, collaborate with others online, and discover the latest research for academic institutions. Mendeley is both a desktop application and a web-based application. To begin, click the “join this group” button on the Bilkent University Mendeley Group page. Bilkent University Mendeley Group account offers students, faculty, staff, and researchers 100 GB of storage and the ability to create unlimited private groups with up to 100 users per group.

Mendeley Downloads:

Reference Manager
Web Importer
Citation Plug-in
Mendeley installers

Will Mendeley Desktop stop working on September 01, 2022? 
Why does Mendeley Cite not appear in the 'References' tab in Word?

----------

Mendeley Institutional Edition, araştırmacıların araştırmalarını yönetmelerine ve geliştirmelerine, diğer araştırmacılar ile çevrimiçi işbirliği yapabilmelerine ve yapılmış olan son araştırmaları keşfetmelerine yardımcı olurken, bir kaynakça yönetim aracı ve akademik sosyal ağ hizmetini kurumlara yönelik sunan bir araçtır.

Mendeley Instituational Edition kurumsal kullanıma sahip olmanız için https://www.mendeley.com web adresinden “create free account” bağlantısına tıklayarak Bilkent uzantılı mail adresiniz ile kayıt olup;
Bilkent Üniversitesi Kurumsal Grubu sayfasındaki “join this group” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Böylece 100 GB kişisel depolama alanı, sınırsız kapalı grup kurma özelliği, gruplarda 100 kişiye kadar üyelik
imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Pivot-RP

Database will be on trial access until 23 August 2024.

Pivot-RP is a database that provides access to information about many sources of academic information, such as research funds, scholarships and awards. Researchers can use these resources to explore funding opportunities and manage application processes for the projects they carry out.


To register, you should create an account with your Bilkent e-mail address. After registration, you can complete your account creation by using the confirmation link sent to your e-mail address.

Additionally, via the Pivot-RP database you can also access the Research Professional News platform, which offers the ability to research UK-wide and many international funding opportunities. After clicking the News tab on the Pivot-RP homepage, you can access this content with the Pivot-RP account you created.

Note: Please, let us know your opinion about the electronic database we have set up for the trial via “Database Trial Evaluation Form.”

----------

Veritabanı 23 Ağustos 2024 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır.

Pivot-RP, araştırma fonları, burslar ve ödüller gibi birçok akademik finansman kaynağına yönelik bilgilere erişim sağlayan bir araçtır. Araştırmacılar, yürüttükleri projeler için bu kaynakları kullanarak finansman olanaklarını keşfedebilir ve başvuru süreçlerini yönetebilir.

Kaydolmak için Bilkent uzantılı e-posta adresiniz ile hesap oluşturmanız gerekmektedir. Kayıt işleminden sonra e-posta adresinize gelen onay bağlantısını kullanarak hesap oluşturma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ek olarak, Pivot-RP aracını kullanarak Birleşik Krallık çapında ve pek çok uluslararası fon fırsatı hakkında araştırma yapma olanağı sunan Research Professional News platformuna da erişim sağlayabilirsiniz. Pivot-RP anasayfasında yer alan News sekmesine tıkladıktan sonra oluşturmuş olduğunuz Pivot-RP hesabınız ile bu içeriğe erişim sağlayabilirsiniz.

Not: Deneme erişimine açılan veritabanı hakkındaki görüşünüzü “Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu” aracılığı ile bize iletebilirsiniz.
 

Turnitin

Turnitin is a web-based software that provides service to detect similarities. By loading assignments, thesis, reports, and projects of their students; faculty members can make in comparison to millions of assignments that previously submitted to the Turnitin; archival or current websites, journal articles, and electronic books from the commercial databases.

About Plagiarism​

NOTE: Academic staff who wants to use this tool are required to send an e-mail to plagiarism@bilkent.edu.tr from their e-mail addresses with Bilkent extension.

----------

Turnitin benzerlik tespit hizmeti veren web tabanlı bir yazılımdır. Öğretim üyeleri, öğrencilerinin ödevlerini, tezlerini, raporlarını ve projelerini Turnitin web sitesine aktararak; daha önce Turnitin’e aktarılmış olan milyonlarca ödevden, internette arşiv veya güncel olan web sayfalarından, ticari elektronik veritabanlarında yer alan dergi makalelerinden ve elektronik kitaplardan karşılaştırma yapabilirler.

NOT: Bu aracı kullanmak isteyen akademik personelin Bilkent uzantılı e-posta adreslerinden plagiarism@bilkent.edu.tr adresine e-posta göndermesi gerekmektedir.

O’Reilly for Higher Education

O’Reilly for Higher Education database provides access to electronic books, case studies, interactive tutorials, audiobooks, and O'Reilly conference videos on the subjects of business, economics, history, design, computer, software engineering, and more.

The steps to create an account are:

-Click on "Institution not listed."
-Enter your Bilkent e-mail address.
-Click "Let's Go."

If you have previously created an account with your Bilkent e-mail address, you can continue to use the platform with your existing account.

----------

O'Reilly for Higher Education veritabanı, işletme, ekonomi, tarih, tasarım, bilgisayar, yazılım mühendisliği ve daha fazla konuda elektronik kitaplara, vaka çalışmalarına, etkileşimli eğitimlere, sesli kitaplara ve O'Reilly konferans videolarına erişim sağlar.

Hesap oluşturmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

-"Institution not listed" başlığına tıklayınız.
- Bilkent e-posta adresinizi giriniz.
-“Let’s Go” seçeneğine tıklayınız.

Daha önce Bilkent e-posta adresiniz ile oluşturduğunuz bir hesabınız var ise mevcut hesabınız ile platformu kullanmaya devam edebilirsiniz.


 

Vidobu

Vidobu database contains more than 10.000 Turkish training videos in the fields of science and technology, photography, personal development and career development. With the off campus feature you can also access to the Vidobu database from out off campus via your university e-mail address.

Please click here for off-campus access.

----------

Vidobu veritabanı bilim ve teknoloji, fotoğrafçılık, kişisel ve mesleki gelişim alanlarında 10.000’den fazla Türkçe eğitim videosunu içermektedir. Kampüs dışı erişimi sayesinde kampüs alanı dışından da üniversite mailleriniz aracılığı ile Vidobu veritabanına erişim sağlayabilirsiniz.

Kampüs dışı erişim için lütfen buraya tıklayınız.