Yayıncı ve İçerik Sağlayıcıları Tarafından Düzenlenen Web Seminerleri

Birçok yayınevi ve akademik kuruluş eğitim-öğretim ve araştırma süreçlerini desteklemek üzere, ürünleri ile ilgili tanıtıcı bilgilerin yanı sıra, yayın yapma süreçleri, veritabanları ile öğrenme-araştırma araçlarının etkin kullanımı, yayınların görünürlüğünün arttırılması, editoryal süreçler, vb. gibi daha birçok konuya ilişkin ücretsiz web seminerleri düzenlemektedirler.

Kütüphanemizin sizler için önerdiği web seminerlerini aşağıda bulabilirsiniz. Siz ne önerirdiniz? Araştırma ve yayıncılık ile ilgili web seminerlerine ilişkin görüş ve önerilerinizi ve/veya Bilkent Üniversitesi’ne özel seminer isteklerinizi e-postamız aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sürekli güncellenen sayfamızı sık sık ziyaret etmenizi öneririz. Ayrıca seminer içeriklerinin takibi ve güncel bilgi için yayıncı web sayfalarını da ziyaret edebilirsiniz. 

ANKOS Akademi Webinarları

Kütüphanemiz bir Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS) üyesidir ve birçok veritabanı aboneliğini ANKOS kanalıyla gerçekleştirmektedir. ANKOS Akademi, 2017 yılından beri mesleki eğitim semineri kapsamında çeşitli web seminerleri düzenlemekte, seminerlerin video kayıtlarını ANKOS web sayfasında ve Ankos Web YouTube kanalında herkesin erişimine açmaktadır. Özellikle koronavirüs (COVID-19) salgını ile birlikte sıklığı artan ANKOS Akademi’nin planlanmış web seminerleri ANKOS web sayfasından veya aşağıdaki ilgili linklerden takip edilebilir.

Web of Science Webinarları

Clarivate Analytics Web of Science Grubu, Web of Science Training portalı ve YouTube kanalıyla Web of Science (WOS)’nin çeşitli ürün ve hizmetlerine yönelik rehberlerin yanı sıra, araştırmacılara ve akademisyenlere çevrim içi seminerler de düzenlemektedir.