Deneme Amaçlı Kullanıma Açılan Veritabanları

Deneme Veritabanı Değerlendirme Formu

Dijital Magazin Portalı dMags

Veritabanı 31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme kullanımına açılmıştır. Dijital Magazin Portalı 271 dergiye erişim sağlamaktadır. Veritabanına internete bağlı bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletlerden erişilebileceğiniz gibi, dMags uygulamasını indirerek (dMags Dergilik - iOS, Android) dergileri çevrimdışı olarak da okuyabilirsiniz.

Cairn.Info

Veritabanı 31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme kullanımına açılmıştır. Cairn.info veritabanı, insani ve sosyal bilimler alanında yayınlanmış Fransızca dergilere erişim sağlamaktadır.

VideoLMS

31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme kullanımına açılmıştır. VideoLMS, 6.804 eğitim videosuna erişim sağlamaktadır. Türkçe bir veritabanıdır. Platformun kullanımı için kişisel üyelik yapılması gerekmektedir. Lütfen, Bilkent e-posta adresiniz ile kayıt olun.

Encyclopedia of Life Sciences (eLS)

Veritabanı 31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme kullanımına açılmıştır. Encyclopedia of Life Sciences, biyoloji, biyokimya, moleküler biyoloji, genetik ve ilgili alanlarda yayınlanmış, hakem değerlendirmesinden geçmiş ve alıntılanabilen 5.000’den fazla makaleye erişim sağlamaktadır.

Proquest Art, Design And Architecture Collection

Veritabanı 31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme kullanımına açılmıştır. ProQuest Art, Design and Architecture Collection, sanat, mimarlık ve ilgili konularda, 1973 yılından günümüze kadar yayınlanmış akademik yayınlara, gazetelere, kitaplara, konferans bildirilerine, tezlere ve yüksek lisans, doktora projelerine erişim sağlamaktadır.

Ebrary Academic Complete

Veritabanı 15 Şubat 2018 tarihine kadar deneme kullanımına açılmıştır. Ebrary Academic Complete veritabanı, işletme, ekonomi, bilgi teknolojileri, eğitim, tarih, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, dilbilim, edebiyat, sanat, hukuk, mühendislik, fizik, kimya, matematik, biyoloji, genetik, tıp, psikoloji, sosyoloji, antropoloji, din, felsefe ve ilgili alanlarda yayınlanmış elektronik kitaplara tam metin erişim sağlamaktadır.